6

Septembris

KĀ AR NELIELIEM LĪDZEKĻIEM PANĀKT EFEKTĪVAS PĀRMAIŅAS VIRTUVĒ

KĀ AR NELIELIEM LĪDZEKĻIEM PANĀKT EFEKTĪVAS PĀRMAIŅAS VIRTUVĒ

Virtuve ir viena no svarīgākajām telpām mājoklī. Tā ir vieta, kur rodas garšas brīnumi, kur maltītes gatavošanas laikā veidojas saviesīgas sarunas un kur ģimene sanāk kopā, tāpēc tās funkcionālums un iekārtojums ir svarīgs. Lai telpa būtu ergonomiska, ērta un mājīga, ir rūpīgi jāapsver dažādi risinājumi - mēbeļu nomaiņa, varbūt interjera optimizācija u.tml. Viens no veidiem, kā uzlabot virtuves funkcionālismu un veikt vizuālas pārmaiņas, ir izveidot plānu un uzsākt virtuves vizuālo un funkcionālo remontu.

Virtuves remonts: izaicinājums un drosme

Virtuves remonts var būt aizraujošs un saviļņojošs, taču arī ļoti izaicinošs process. Ja mājokļa šā brīža virtuve šķiet “sagurusi”, nepraktiska un absolūti vairs nepiemērota ģimenes paradumiem, pat neliels remonts vai mēbeļu, iekārtu nomaiņa var ienest jaunas vēsmas, uzlabot virtuves kā telpas funkcionalitāti un uzlabot tā vizuālo pievilcību. Ja domājam par virtuves remontu, tad ir jāveido saraksts ar lietām, ko gribētu mainīt, un jāseko līdzi budžetam.

Apdares, mēbeļu nomaiņa vai uzlabošana

Bieži vien virtuves interjera uzlabošanas pasākumi sākas ar mēbeļu nomaiņu. Viens praktisks ieteikums - ja virtuves skapīši ir teicamā stāvoklī, bet tie neiederēsies jaunajā virtuves interjerā, pamēģiniet tos nokrāsot! Šobrīd ir pieejami tik dažādi un efektīvi krāsu tonējumi, ka ekonomiskāk būs skapīšus pārkrāsot, nevis iegādāties jaunus. Noteikti pirms tam veiciet rūpīgu vizuālo apskati un novērtējiet furnitūras stāvokli. Tikai ar krāsas un jaunu rokturīšu nomaiņu var panākt ļoti efektīvu rezultātu! Tie paši skapīši jaunā veidolā!

Apgaismojuma uzlabošana

Pareiza un mājīgi silta apgaismojums uzstādīšana var ievērojami uzlabot gan vizuālo atmosfēru virtuvē, padarot to patīkamu, siltu un mājīgu, gan arī noderēs praktiski darbojoties virtuvē. Īpaši svarīgi ir nodrošināt labu tā saucamo darba vai zonēto apgaismojumu - tieši virs darba virsmām: uz ēst gatavošanas virsmas, izlietnes, plīts utt. Savukārt dekoratīvais apgaismojums virtuvei piešķir mājīgu noskaņu. Pie plauktiem piestiprinātas LED gaismu joslas vai dekora gaismekļi ir piemērots, lai radītu noskaņas apgaismojumu virtuvē.

Virtuves tehnikas un iekārtu nomaiņa

Plānojot pārmaiņas virtuvē, jāapdomā par kādas jau palietotas virtuves iekārtas nomaiņu. Varbūt esošais ledusskapis ir kļuvis par mazu un gribētos ar lielāku saldētavu; varbūt ikdienas paradumu ritējumā atradīsies vieta mikroviļņu krāsnij vai sviestmaižu tosterim. Kā viens no klasiskākajiem gājieniem ir esošās plīts virsmas nomaiņa uz ko jaunāku un modernāku. Pāriet no, piemēram, elektriskās plīts uz plīti ar indukcijas virsmu, ir vienkārši. Indukcijas plīts virsma ir arī viena no iecienītākajām plīts virsmas izvēlēm jaunākajos mājokļu projektos.

Indukcijas plīts virsmas ieguvumi

Indukcijas plīts virsma darbojas, izmantojot magnētisko lauku, kas silda tieši katlu vai pannu, nevis pašu. Priekšrocības, ko tā sniedz:

- ātrums un efektivitāte. Ātri sasilda sildāmos traukus, ietaupot laiku un samazinot enerģijas zudumus;
- drošība, jo neizstaro siltumu tieši uz virsmas, tāpēc tās ir drošas lietošanai. Indukcijas plīts virsma ir karsta tikai tad, kad uz tās ir novietots piemērots trauks;
- precīza temperatūras kontrole, kas ir svarīgi gatavojot izsmalcinātus ēdienus vai dažādus kulināros šedevrus, kur ir būtiska konstanta temperatūra.

Pat nelielas vizulās pārmaiņas virtuvē var radīt mājīgāku un vizuāli estētiskāku uzlabojumu. Virtuves skapīša krāsas nomaiņa, apgaismojuma optimizēšana u.c. pasākumi, kas neprasa lielu pūpūli, bet rada lielu efektu. Lai virtuvi padarītu arī modernāku, indukcijas plīts virsma ar savu estētiski vienkāršo dizainu sniegs šo piepildījumu. Pieejamas gan iebūvējamās, gan arī brīvi stāvošās indukcijas plītis. Mazākām virtuvēm ar nelieliem un tikai ikdienišķiem ēst gatavošanas paradumiem piemērotas plīts virsmas ar diviem sildriņķiem. Vairāk par to, kā atškiras indukcijas plīts virsmas no elektriskajām, lasi šeit.

Interneta veikalā 220.lv atrodamas arī lielākas un eskluzīvākas indukcijas plīts virsmas no Siemens un Electrolux, un turpat var iegādāties arī atbilstošus indukcijas plīts virsmas traukus. Ļoti praktiska iespēja, ko sniedz 220.lv, ir preču iegādāšanās uz nomaksu. Izvērtējot savas finansiālās iespējas, plānojiet virtuves pārmaiņas atbildīgi un praktiski!

+